معرفی دیتاسنتر هتزنر المان (hetzner)

معرفی دیتاسنتر هتزنر (Hetzner) آلمان

Hetzner Datacenter
معرفی دیتاسنتر هتزنر : شرکت Hetzner توسط آقای مایکل هتزنر آلمانی در سال ۱۹۹۷ بنیان گذاری شد و تاکنون با میزبانی هزاران سرور و گسترش فعالیت خود در سراسر دنیا، یکی از شناخته‌شده ترین ارائه کنندگان خدمات میزبانی و دیتاسنتر در اروپا به شمار می رود. اغلب وب مستران ایرانی نیز سابقه کار مستقیم یا غیر مستقیم با این دیتاسنتر آلمانی را داشته اند . دیتاسنتر هتزنر آلمان از نظر کیفیت پورت و شبکه در سطح بسیار بالایی قرار دارد. معماری شبکه هتزنر و مسیر ارتباطی اینترنت ایران به این دیتاسنتر باعث شده تا سرعت ارتباط و پینگ تایم کاربران ایرانی نسبت به هتزنر از بسیاری از دیتاسنترهای دیگر بهتر باشد. ارتباطات اینترنتی با حداکثر ثبات و نرخ ارائه خدمات مناسب، دو مولفه مهم در انتخاب سرورهای اختصاصی هتزنر می باشد.ترکیبی از تکنولوژی پایدار، هزینه سرویس جذاب و انعطاف پذیر شرکت هتزنر آلمان را در دو سطح ملی (آلمان) و بین الملل مطرح کرده است و باعث شده مشتریان ایرانی بسیاری از این دیتاسنتر استفاده کنند .در ادامه مقاله خدمات هتزنر را بررسی میکنیم.
قیمت مناسب و کیفیت عالی این شرکت در زمینه ارایه و پشتیبانی انواع تجهیزات سرور باعث شده تا طیف گسترده ای از مشتریان در سرتاسر جهان متقاضی دریافت خدمات هتزنر باشند.همچنین هتزنر اخیرا بر روی تمامی سرور های خود امکان مدیریت و بهره مندی از  فایروال سخت افزاری با توان دفع حملات بسیار گسترده تا حجم ۷۵۰Gb/ps به کاربران ارایه می کند.  این Firewall کمک شایانی به سایت های تحت حمله کرده و  منجر به افزایش آپتایم سایت ها می گردد. سرعت پورتارتباطی هر یک از سرور ها برابر با یک گیگابیت معادل  ۱۰۰ مگابایت در ثانیه است، بنابراین علاوه بر کیفیت، تمامی سرویس ها از سرعت بسیار مطلوبی نیز برخوردار هستند.

اجاره سرور اختصاصی از هتزنر

خدمات سرور اختصاصی از دیگر سرویس هایی میباشد که هتزنر برای مشتریان خود ارایه نموده و رَهام تکنولوژی نیز به عنوان نماینده این دیتاسنتر، آن را برای ارایه به کاربران ایران  و با سرورهای اختصاصی PX، Haswell و Skylake فراهم دیده است..یکی از مهمترین ویژگی های سرورهای اختصاصی میزان ترانسفر ماهیانه “نا محدود” است.سرویس های این بخش برای هرگونه فعالیت (بدون محدودیت) بصورت اختصاصی با استفاده از منابع کامل سخت افزاری و نرم افزاری مناسب می باشد. با استفاده از تجهیرات Cisco/Juniper و بکارگیری سخت‌افزارهای Desktop / Server ضمن ارائه قیمتهای بسیار مناسب نسبت به دیگر دیتاسنترها گزینه مناسبی برای سرورهای VPS Node ،میزبانی وب‌سایت‌ها و یا راه‌اندازی سرور دانلود می باشد.
این دیتاسنتر همچنین دارای استاندراد های ISO 27001، ECO Award و Reader’s choice نیز می باشد.
یکی از نکاتی که همیشه باعث جذاب بودن سرویس های هتزنر می شود، ارایه بروز ترین تکنولوژی ها در سخت افزارهای سرور است. هتزنر از اولین دیتاسنترهایی بود که ارایه سرور با هارد های پرسرعت SSD را آغاز نمود و باعث شد، کاربران کیفیت کاملا متفاوتی را با هزینه ای مناسب تجربه کنند. به همین دلیل رَهام تکنولوژی نیز  دیتاسنتر هتزنر را برای میزبانی سرورهای هاست آلمان خود انتخاب کرده و سعی نموده تا امکانات و ویژگی های این دیتاسنتر را برای کاربران ایرانی نیز ارایه نماید.